Два преубави гола од слободен удар, два голмански кикса, од кој оној на Костадин Захов од Шкендија посебно може да се атрактивен го одбележаа колото во Првата македонска фудбалска лига.

Во голеадата во Скопје, посебно атракни гола од слободен удар постигнаа Арменд Алими од Шкендија и Стефан Јевтоски од Работнички.

Овој меч го одбележа големиот кикс на Костадин Захов во втората минута, кога Марио Станковски донесе водство за Работнички.

Киксна и голманот на Академија Пандев Марко Јовановски, при голот за израмнување на Ремзифаик Селмани од Ренова.