Селекциите на Данска и Белгија se сретнаa во второто коло на Европското првенство, а натпреварот беше прекинат по десет минути игра.

Потоа, играчите на двата тима, како и сите на стадионот, испратија громогласен аплауз до фудбалерот на Интер, кој падна на тревата во првото коло од натпреварот против Финска по срцев удар.

Тоа, секако, се случи по десет минути, како дел од бројот на Ериксен на дресот.

Уживајте!