Напаѓачот на Парма, Андреас Корнелиус, му се извини на навивачот.

На загревањето пред средбата со Сасуло (1:0), Данецот го промаши голот и со топката го погоди пивото во рацете на еден од навивачите на клубот.

Најпрво сакам да му се извинам. Подготвен сум да го компензирам пивото, ако се сретнеме. Јас секако ќе пијам сок од јабола, но пивото ќе го платам“, рече Корнелиус.