Наполи го победи Емполи со 3-2, клучен беше голот на Петања во вториот дел, гостите на два пати беа во негатива од еден гол.

Наполи поведе со голот на Ди Лоренцо во 18 минута, а гостите израмнија преку Бајрами во 33 минута.

Маестрален гол на Лозано во 38 минута, Наполи на полувреме водеше со 2-1.

Емполи стигна до второ израмнување преку Бајрами кој го запиша вториот гол на мечот, но Птања во 72 минута му донесе четвртфинале на Наполи.

Елиф Елмас играше од првата до 70 минута, беше заменет од Руиз.