Фудбалерите на Наполи се израдуваа на 11 овосезонска победа во Серија А откако го совладаа Торино на домашен терен со 2:1 во 26 коло.

Манолас му донесе водство на наполи по 19 минути игра, Инсиње беше асистент.

На 2:0 зголеми Ди Лоренцо откако Мертенс успеа успешно да го пронајде во 82 минута.

Торино намали на 2:1 во 91 минута со голот на Едера.

Македонскиот репрезенативец, Елиф Елмас во игра влезе во 84 минута на местото на Политано.

Во следното коло, Наполи ќе и гостува на Верона а Торино ќе го дочека Удинезе.