Интер е поразен од Наполи со 1-0 на „Џузепе Меаца“, клубот од Неапол направи голем исчекор кон финалето во Купот на Италија.

Единствениот гол е дело на Руиз во 57 минута, прекрасен шут за победа и предност по првата средба за Наполи.

Елиф Еламс одигра цел натпревар за Наполи, беше еден од најдобрите поединци на средбата.