Бреша со голот на Чанселор има водство по првото полувреме во дуелот со фаворитот Наполи. За гостите и Неапол настапува од првата минута и Елиф Елмас.

Венецуелецот голот го постигна во 26.минута по одличниот изведен корнер на Тоњели, а Чанселор ја заби топката во мрежата на Наполи.