Атлетико Мадрид ремизираше со Порто во 1 коло од новата сезона во Лигата на шампионите, но по натпреварот остана забележано дека навивачите на домаќинот не го почитуваат премногу Антоан Гризман.

Репрезентативецот на Франција се врати во Мадрид по епизодата во Барселона а вчера доби шанса во 56 минута кога го замени Жоеа Феликс.

Кога спикерот на „Ванда Метрополитано“ побара аплауз за Гризман од навивачите доби свирежи…