Навивачите на Атлетико Мадрид  им приредија на своите играчи неверојатен спектакл.

Пред почетокот на натпреварот создадоа атмосфера со пиротехнички средства која долго ќе се прераскажува.

Средбата е во тек, Ливерпул гостува на „Ванда Метрополитано“, пред неверојатна публика на местото каде го освои пехарот во Лигата на шампионите минатата сезона.

 

L'accueil incroyable des supporters de l'Atletico de Madrid pour accueillir le bus des joueurs 🔥

Gepostet von L'EQUIPE am Dienstag, 18. Februar 2020