Дејан Станковиќ како тренер со Црвена Звезда вечерва му гостува на Милан, средба од 1/16 финалето во Европа лигата.

Тренерот на „Звезда“ е поранешен играч на Интер, навивачите на клубот од „Џузепе Меаца“ не го заборавија Дејан, му посакаа топло добредојде, и му порачаа, вечерва екипата од Белград да го елиминира Милан.