Манчестер беше демолиран од Ливерпул со 0-5, добар дел од навивачите предвреме го напуштија „Олд Трафорд“, но има и такви кои сè уште му веруваат на Оле Гунар Солскјер.

Доказ за тоа е видеото од социјалните мрежи, дел од навивачите на Јунајтед и покрај „петката“ од Ливерпул, побрзаа да добијат автограм од Солскјер по катастрофалниот пораз.