Јувентус направи чекор назад во борбата за излез во Лигата на шампионите, пораз од Милан со 0-3 во Торино, сега „росонерите“ имаат три бода предност на четвртата позиција, додека „старата дама“ е на 5. место.

Диаз пред крајот на првиот дел, Анте Ребиќ со неверојатен гол во второто полувреме во 78 минута ја најави катастрофата на „старата дама“, ја потврди Томори и му донесоа победа на Милан против Јувентус во Торино за прв пат по 2011 година на натпревар од Серија А.

Голот на Ребиќ е неверојатен, вреди да се погледне: