Барселона  и Кадиз одиграа нерешено 0-0, продлабочена кризата на каталонците, Роналд Куман е на излезни врати, а згора на се мора да трпат сеир.

Навивачите на Кадиз  ја прашаа Барселона „каде ви е Меси“, Аргентинецот  го напушти својот прв клуб и прејде во ПСЖ, а со тоа започна и резултатска криза.