Нашиот Елиф Елмас одигра половина час во мечот каде Наполи успеа да се врати од негатива со 2:0 и да одигра реми 2-2 против Лестер во Лигата на Европа.

Како на теренот, така и на трибините беше возбудливо, како што пишуваат медиумите од Англија, навиваќите на Наполи се судрија со полицијата но и домашните фанови.