Наполи ќе брани 1:1 на гостувањето кај Барселона во реваншот од осминафиналето во Лигата на шампионите на УЕФА откако вчеравечер ремизираше на домашен терен и ги задржи шансите за пласман во четвртфиналето.

Покрај прекрасниот гол на Мертенс, за одбележување е и однесувањето на навивачите на „Сан Паоло“. Зборот шампиони на крајот од официјалната химна на ова натпреварување не остави никого рамнодушен…