Рома под раководство на Жозе Мурињо игра одлично, бледкаат во Серија А, а извонредни се и во Конференциската лига на УЕФА.

„Волчицата“ запиша победа со 5-1 против ЦСКА Софија, а автор на два гола беше  капитенот Лоренцо Пелегрини, првиот во стилот на легендарниот Франческо Тоти, навивачите се надеваат дека серијата ќе продолжи.