Арсенал и Стандард Лиеж денеска се среќаваат во Европа лигата, тимот од Англија е фаворит на средбата но надвор од неа „силата“ ја покажаа навивачите на клубот од Белгија.

Лондонското метро беше во фокусот на хулиганите од Белгија, активираа димна бомба, настана невиден хаос, реагираше полицијата, неколку  навивачи се уапсени по овој инцидент.

Средбата, Арсенал -Стандард Лиеж се игра од 21 часот.