Неверојатна е поддршката за Синиша Михајловиќ во борбата со леукемијата, навивачите на Болоња му пеаа пред болницата по победата над Бреша.

Болоња на гости ја совлада Бреша во трилер натпревар со 4-3 иако губеше со 3-1, Михајловиќ не беше на клупата на Болоња поради втората фаза од лекувањето.

Навивачите во знак на поддршка дојдоа пред болницата и со навивачки песни го поздравија својот тренер.