Ласе Шоне пристигна во Џенова пред стотината навивачи кои го очекуваа на аеродромот.

Очекувано, фановите беа задоволни од одлуката на управата да го купи плејмејкерот на Ајакс, кој ја засилува екипата во која настапува нашиот репрезентативен капитен, Горан Пандев.