Екипата на ПСЖ по првиот дел во Бриж игра нерешено со Клуб Бриж 1-1.

ПСЖ вечерва стартуваше со пеколното трио, можеби најдоброто во светот во овој момент Меси, Нејмар и Мбапе.

„Светците“ до водство дојдоа преку голот на Херера, меѓутоа Клуб Бриж сепак не се предадава и дојде до изедначување.Ванакен го совлада Навас во 27. минута, претходно Херера погоди во 15, минута.

Во остатокот од првиот дел домаќинити имаа неколку вистински шанси за водство од 2-1 но не искористија ниту една , за разлика од ПСЖ кој освен погодокот не направи ништо во првиот дел.