Многу потешко очекувањата Манчестер Јунајтед стигна до трите бода против Вест Хем, откако за победа на тимот од Манчестер стрелаа Џеси Лингард и Кристијано Роналдо, а на крајот Де Геа беше херој откако одбрани пенал.

По завршување на натпреварот се случи една грозна сцена додека Пол Погба се движеше кон соблекувалната, кога го нападна еден навивач од трибините.

Навивачот на Вест хем го провоцираше Погба и почна да го пцуе, а Французинот му одговори на интересен начин и почна да му се смее в лице.