Ливерпул во моментов во второто полувреме се уште има негатива против Фулам, откако Марио Лемина ја искористи ноншалантноста на Мохамед Салах и постигна гол на крајот на првото полувреме.

Доколку и денеска не успее да победи Ливерпул се поизвесно е дека догодина нема да играат Лига шампиони, освен ако не го освојат тоа натпреварување.

Погледнете го голот на Лемина после големата грешка на Салах: