Манчестер Јунајтед и ПСЖ играат тензичен, тврд но и ефикасен натпревар откако по првото полувреме на „Олд Трафорд“ одиграа 1:1.

Нејмар го матираше Де Геа во 6 минута додека Рашфорд израмни во 32 минута.

На останатите мечеви вредни за издовјување се :

Борусија Дортмунд- Лацио 1:0 и Севиља – Челси 0:1, и Јувентус – Динамо Киев 1:0.