Марко Верати реагираше а помош доби од Мбапе за Нејмар да биде дел од заедничката прослава на освоената титула во Супер Купот на Франција.

Бразилецот уште една го покажа своето незадовоство откако на овој меч не беше дел од тимот и финалето го гледаше од трибините.

По ова за време на поставувањето за заедничката фотографија, Мбапе насилнички му покажа на Нејмаер каде му е местото откако Бразилецот се однесуваше некоректно и без почит кон соиграчите.

Нејмар сака да се врати во Барселона но челниците на ПСЖ засега одолеваат од интересот од Шпанија.