ПСЖ  стигна до победа со пресврт против  Сент Етјен со 1:3, но момент на мечот не се головите на „светците“, за жал се повреди Нејмар кој има сериозна повреда.

Нејмар го свитка зглобот, ова е незгодно за Бразилецот, прашање е сега колку ќе отсуствува од тимот, тој беше изнесен со носилки од теренот.

Инаку Нејмар погоди на денешната средба ,  беше стрелец и на првиот гол за ПСЖ кој донесе израмнување. На овој натпревар, конечно  деби за ПСЖ за Серхио Рамос.