Фудбалската репрезентација на Бразил не успеа да ја потврди фаворитската улота против Сенегал, откако дуелот во Сингапур заврши без победник 1:1.

Фирмино му донесе водство на Бразил во деветата минута додека конечните 1:1 ги постави Даедху пред крајот на првото полувреме.

Со денешниот настап, Нејмар го запиша 100 натпревар во дресот на Бразил и стана најмладиот играч во историајта на оваа земја кој успеал да дојде до ова остварување.