ПСЖ без поголеми проблеми се пласираше во полуфиналето од националниот Куп на Франција со победата над Анже од 5:0.

Во овој натпревар Икарди постигна хет трик, но само еден е издвоен и тоа поради асистенција на Ди Марија.

Уживајте во оваа мајсторија на двајцата Аргентинци.