Фдубалерите на ПСЖ го совладаа Дижон со 4:0 во натпреварот од 8 коло во Лига 1. Нејмар одново беше клучниот играч за првакот со две асистенции и лидерстовото кое го демонстрираше на теренот.

Кин постигна два гола во првото полувреме во 3 и 23 минута за водство на ПСЖ од 2:0.

Во второто полувреме во игра влезе Мбапе и за шест минути постигна два гола. Нејмар беше асистент на трениот на натпреварот.