Илија Нестровски го постигна својот прв гол во дресот на Удинезе откако  стрелаше прецизно во 29 минута против Сампдорија.

Несторовски го „победи“ ВАР, постигна гол претходно но поради офсајд му беше поништен, сега погоди од регуларна позиција за предност на својата екипа во Џенова.