Илија Несторовски ги одигра првите минути за Удинезе, новиот тим на нашиот репрезентативец загуби од Борусија Дортмунд со 4-1.

Мечот се играше до  82 минута и беше прекинат поради дожд, Несторовски влезе во игра во 72 минута од средбата.