Фудбалерите на Болоња во 94 минута со голот на Паласио избегнаа пораз во мечот против Удинезе, натпревар кој заврши 1-1.

За гостите од Удине шанса за настап не доби Илија Несторовски, кој се наоѓаше на клубата за резерви. Голот за гостите од Удинезе Окака во 33.минута по асистенција на Де Паул.

Сепак Болоња  вториот последовен пораз го избегна преку Паласио во 94.минута.