Илија Несторовски постигна гол за Удинезе против Сампдорија по само 3 минути игра, но ВАР го поништи поради офсајд.

Македонскиот репрезентативец беше милиметри во недозволена ситуација, по прегледувањето на снимката, судијата Лука Паирето го поништи голот.