Интер одигра одлично во првото полувереме против Беневенто и обезбеди предност од 4:1 благодарение на головите на Лукаку, Хакими и на Галинарди.

Сепак воведните 45 минути ги одбележи грешката на Самир Хандановиќ во 34 минута кога го проигра Капрари а тој успешно реализираше…

Секако не смее да се изостави и деби голот на Хакими во дресот на Интер.