Вејн Руни има 33 години и продолжува да постигнува неверојатни голови , играчот на ДЦ Јунајтед  на средбата против Орландо Сити постигна неверојатен гол од 60 метри .

Според многумина ова е еден од најубавите голови во МЛС лигата. Руни има постигнувано вакви голови и претходно во дресот на Евертон и Манчестер Јунајтед и тоа против иста екипа, Вест Хем.