Лајпциг го пречекува Тотенхем на Ред Бул Арената, реванш средба од осминафиналето во Лигата на шампионите.

Екипата од Германија има предност од 1-0 по натпреварот во Лондон, прекрасна атмосфера во Лајпциг каде има публика вечерва.