Мануел Нојер е еден од најдобрите голмани во Европа, чуварот на мрежата на Баерн Минхен се покажа во топ издание на вчерашната средба со Салцбург.

Баерн Минхен го победи Салцбург со 3-1, Нојер имаше двојна одбрана која се прераскажува.