Едуард Менди во првото полувреме ќе си постигнеше комичен автогол во дербито против Манчестер Јунајтед, но се после тоа направи перфектно и одлично.

Одбраната по шутот на напаѓачот на Јунајтед, Рашфорд во 91 минута се покажа како клучна за Челси да освои бод

По ова издание на Менди, тешко дека Чех наскоро ќе има потреба повторно да брани за тимот на Лампард.