Хајдук е шокиран, загуби од Кзира Јунајтед со  3-1 и ги заврши настапите во Европа лигата уште во првото квалфикациско коло.

Екипата од Малта загуби пред седум дена дома со 0-2, но со 3-1 славеше во Сплит и со вкупни 3-3 оди во второто коло во Европа лигата.

Коне веше двоен стрелец  за Кзира Јунајтед, вториот гол вистинско ремек дело, шок во Сплит, Хајдук имаше краток престој во Европа лигата.

Коне го постигна и третиот гол за тимот од Малта, повторно ремек дело и тоа во судиското продолжение.