Андреа Белоти го потопи Милан во Торино, постигна два гола  во периодот од 72-76 минута и му донесе три бода на својот тим.

Торино победи со пресврт, Белоти е херојот на мечот, кризата на Милан продолжува.

Белоти беше упорен во 76 минута и со неверојатно движење го постигна победничкиот гол.

ВИДЕО: