Курт Зума одлично ја искористи шансата која ја доби во дербито со Сити му покажа на Тухел дека може да смета на него во следната сезоно, но и во овогодинешното финале во ЛШ.

Челси го совлада Сити, а овој потег на Зума е издвоен како еден од клучните за триумфот.