Без разлика дали Арсенал ќе се пласира во осминафиналето од Лига Европа, Микел Артета нема да биде задоволен од грешките на неговите фудбалери.

Откако Консалвес постигна неверојатен гол од слободен удар и израмни на 1:1 во првото полувреме,

во вториот дел катастрофална грешка во одбрана која на крајот Силва ја претвори во гол.

На ова следуваше брз одговор на Арсенал, Тирни израмни на 2:2 во 67 минута.