Лионел Меси и Барселона денеска имаат слободен ден по напорниот натпревар во Торино каде што го совладаа Јувентус со 2:0.

Меси постигна гол од пенал во судиското продолжение, но ова е моментот кој остави поголем впечаток.

Промашувањето на искусниот напаѓач од првото полувреме…