Хрватски Динамо Загреб уште еднаш покажа дека е најконстантниот фудбалски клуб од Балканот, откако обезбеди осминафинале во Лига Европа.

Стефан Ристовски и Аријан Адеми заедно со соиграчите и со членовите на стручниот штаб, на големо ја прославија победата над Краснодар.

Ова се само дел од моментите од прославата во соблекувалната на тимот од Загреб.