Тотенхем славеше кај Шефилд Јунајтед со 3:1 а Жозе Мурињо уште една го привлече вниманието на јавноста.

По низата реакции на социјалните мрежи, од Тотенхем се одлучија да ги објават повеќето интересни реакции на нивниот тренер крај аут линијата за време на дуелот на „Брамал Лејн“ во Премиер лигата.