Роберт Левандовски го направи невозможното, не успеа да реализира од позиција од која ретко кој би промашил.

Ова е моментот на дуелот меѓу Баерн Минхен и Ајнтрахт Франкфурт од Купот на Германија на кој фаворитот со голот на Перишиќ води по првото полувреме со 1:0.