Во еден од најважните натпревари во последните неколку кола во Серија А за Парма, Специа освои бод во дуелот на екипите кои се борат за опстанок.

Парма на ова гостување поведе со 2:0 со головите на Карамох и на Хернанди и по 25 минута имаше 2:0.

Во второт полувреме Гиаси со два гола и донесе важен бод на Специа.

Standings provided by SofaScore LiveScore