Македонскиот репрезентативен голман, Никола Митревски е меѓу најдобрите во идеалниот (дрим) тим во СЕХА лигата за месец октомври.

Митревски и Еурофарм Работник во моментов се на второто место на табелата во групата Б во реагионалното друштво. Изненадувачи во идеалниот состав нема ниту еден играч на Вардар.

Попкрај Митревски во идеалниот тим за месец октовмри се : Штрлек, Ѓукиќ, Пуховски, Вајлапау, Коваљев, Пешиќ и Хорват.