Ним со бод се враќа од гостувањето кај Монако откако одигра нерешено 2-2, Влатко Стојанвкси не доби минутажа на оваа средба.

Стојановски остана на клупа за резервни играчи кај Ним кој стигна до првиот бод сезонава во Лига 1. Слимани и Једер ги псотигнаа головите за Монако, за гостите погодија Филипото и Денке во вториот дел.