Вулверхемптон и Њукасл одиграа нерешено 1-1 во Премиер лигата, средба од 6 коло, и двата гола постигнати во вториот дел.

Домашните поведоа со голот на Хименез во 80 минута, Марфи израмни за Њукасл во 89 од натпреварот и го спаси својот тим.

Њукасл нема пораз кај Вулверхемтон 47 години, така остана и вечерва по средбата од 6 коло.