Фудбалерите на Лидс се израдуваа на втората победа на полесните пет натпревари во Премиер лигата откако славеа на гостувањето кај Евертон со 1:0 во 10 коло.

Единствениот регуларен гол на мечот го постигна Рафиња по додавањето од Харисон во 79 минута.

Македонскиот репрезентативец Алиоски го одигра целиот натпревар за Лидс.